Jakie akcesoria są przydatne podczas trenowania boksu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Marzysz o tym, żeby profesjonalnie trenować boks? A może szukasz sposobów na urozmaicenie treningów? Przeczytaj, jakie akcesoria są szczególnie polecane na początek.

Worek bokserski

Na początek przygody z boksem świetnie sprawdzi się worek treningowy, który można zamocować pod sufitem. Warto zainwestować w model, który będzie odpowiedni do trenowania zarówno ciosów, jak i kopnięć. Ważne, aby worek był stabilny, sztywny i wytrzymały, co zapewni większe bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

Rękawice i bandaże bokserskie

Podczas każdego treningu z workiem zalecane jest używanie rękawic lub rękawiczek bokserskich, co pozwala uniknąć kontuzji. Należy pamiętać o tym, że profesjonalne rękawice

bokserskie pozwalają na pełne zaciśnięcie pięści, a ich anatomicznie uformowany kciuk zabezpiecza palec przed kontuzją. Wybierając rękawice bokserskie dobrze jest upewnić się, że model dobrze odprowadza wilgoć i zapewnia optymalną cyrkulację powietrza podczas treningu, co zapewnia większy komfort i pozwala osiągnąć lepsze rezultaty. Przy zakupie rękawic należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał zastosowany do produkcji rękawic oraz ich wyprofilowanie. Rękawice bokserskie powinny stanowić skuteczną zaporę przed uderzeniem podczas obrony oraz gwarantować bezpieczeństwo podczas każdego treningu.

Ochraniacze bokserskie

Podczas sparingów niezbędne będą wysokiej jakości ochraniacze m.in. na zęby, krocze, piszczele, łokcie czy stopy. Warto zainwestować także w specjalny kask bokserski, który zapewnia ochronę dla czoła, szczęki oraz uszu.

Odzież treningowa

Kompletując wyposażenie na trening bokserski, warto w pierwszej kolejności skupić się na ochraniaczach oraz odpowiednim obuwiu. Buty powinny zapewniać dobrą przyczepność do podłoża, skutecznie odprowadzać wilgoć oraz właściwie stabilizować kostkę. Ważne, aby odzież treningowa była komfortowa i umożliwiała swobodę ruchów.

Akcesoria do trenowania refleksu

Podczas treningów warto skupić się na koordynacji na linii ręka-oko. W tym celu można wykorzystać tzw. piłki refleksówki z opaską na głowę, a także różne inne piłki, np. tenisowe czy kauczukowe. Wszelkie ćwiczenia zwiększające refleks, koordynację i szybkość pozwolą Ci lepiej przygotować się do sparingów i zawodów, a także wyzbyć się nawyku zamykania oczu, który jest naturalną reakcją obronną organizmu, kiedy jakiś obiekt szybko porusza się w kierunku twarzy.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro studio

voelkeliquid

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*