Alessi. Światowy design w stylu vintage

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy w 1921 roku Giovanni Alessi otworzył swój warsztat rękodzielniczy, najpewniej nie spodziewał się, że marka, którą stworzy, będzie cieszyć się ogromną popularnością jeszcze 100 lat później. 

Alessi – ikona designu

Historia marki Alessi zaczyna się niepozornie – rękodzielnik otwiera swój warsztat i solidnie wykonuje swoją pracę, nie bojąc się przy tym wprowadzania innowacji. Historia jakich wiele, jednak tym razem efekt jest onieśmielający – produkty Alessi stają się ikonami designu. Dlaczego? Co stoi za ich sukcesem?

Rodzinny biznes 

Klienci Giovanni Alessiego doceniali jego produkty za staranne, a przy tym często innowacyjne wykonanie i ciekawy design. Niedługo po otwarciu warsztatu Alessi zdecydował się na otwarcie firmy Crusinallo z siedzibą w Mediolanie. Wówczas głównym projektantem został syn Giovanniego, Carlo. To jemu marka Alessi zawdzięcza światową sławę. Oryginalne pomysły Carlo Alessiego przynoszą firmie ogromną popularność. W latach 70. do firmy dołączył też syn Carlo, Alberto. W Alessi, mimo że początkowo była to firma rodzinna, zatrudnieni zostali też zewnętrzni projektanci, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do sukcesu marki.

Alessi – design warty uwagi

Alessi jest uznawane za markę premium. Przedmioty codziennego użytku, które są tworzone w ich warsztatach, zachwycają wyjątkowym stylem i łamią schematy. Marka dużą wagę przywiązuje do wzornictwa i na swoją misję obrała pogodzenie sztuki i przemysłu – trzeba przyznać, że wychodzi im to doskonale! Warto też wspomnieć, że Alessi, mimo iż jest uznawane za markę premium, nie skupia się wyłącznie na najzamożniejszych klientach. Ich celem jest dotarcie do jak największego grona odbiorców, aby zaspokoić potrzeby wielbicieli pięknych rzeczy.

Świetnie dobrani designerzy projektują przedmioty, które zachwycają tłumy. Alessi współpracowało z wieloma słynnymi projektantami, którzy stworzyli dla marki niebanalne produkty. Philippe Starck, Jasper Morrison, Alessandro Mendini i Marcel Wanders to tylko kilka osób z całej listy znanych projektantów, którzy mogą się pochwalić pracą dla Alessi.

Alessi – mnogość linii i serii

Produkty Alessi można przyporządkować do konkretnej linii lub serii. Najważniejsze z nich poniżej!

  • Officina Alessi – najstarsza linia marki. Jest skierowana do ludzi, którzy pragną żyć piękniej. Przedmioty z tej serii zostały stworzone przez światowej klasy projektantów. Przedmioty codziennego użytku (np. czajnik, patera czy łyżeczki do kawy) są niemal dziełami sztuki. Charakteryzują się nie tylko niepowtarzalnym stylem, ale też znakomitą jakością wykonania. 
  • Colombina Collection – seria przedmiotów codziennego użytku stworzona przez Massimiliano i Dorianę Fuksas. Ich projekty (np. trójkątne talerze w wyrazistych kolorach) pasują doskonale do nowoczesnych wnętrz.
  • Dressed – seria porcelany i drewnianych akcesoriów, którą zaprojektował Marcel Wanders. Wypukłe zdobienia nadają przedmiotom tajemniczego charakteru. Przywodzą na myśl barokowy przepych. Są po prostu niebanalne!
  • Circus – bajecznie kolorowa kolekcja, w której motywem przewodnim są geometryczne kształty i nawiązania do cyrkowej areny. 

Każdy z przedmiotów marki Alessi zachwyca nieoczywistym wzornictwem i doskonałą jakością. To produkty codziennego użytku, które dodają szyku wielu domom na całym świecie.

Zdj. główne: Dessy Dimcheva/unsplash.com

voelkeliquid

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*